O nás

 

Pán Green je rodinná firma, ktorá prvýkrát otvorila dvere svojej kamennej predajne v roku 2011. Dôvod, prečo sme sa rozhodli podnikať v oblasti zdravého životného štýlu, sa nám začal rysovať najprv veľmi nenápadne. Začalo to chlebom - ale doslovne. 

Peťo začal s pečením domáceho chleba v dobe, kedy toho nebol ešte plný internet :) Veľmi ho bavili produkty okolo pečenia, skúšanie nových múk, korení, semienok. Začali sa otvárať dvere do tzv. nového sveta. A vtedy si to uvedomil - ponuka je slabá, ľudia chcú viac, ako im vie momentálne trh ponúknuť. 

 

                                         

A tak si na jar roku 2011 otvoril predajňu ešte pod značkou Biocentral. Tak, ako v každom podnikaní, začínalo sa v malom, postupne sa ponuka tovaru rozširovala, zo zákazníkov sa stali dobrí známi. Zháňali sa možnosti, ako priniesť do predajne voňavý kváskový chlieb – naši pekári z Prešova začínali spoločne s nami. Učili sme sa od našich zákazníkov a oni od nás. Recipročný efekt bol silný a to bolo stále pre nás to najcennejšie, čo nám práca dávala a dáva. Keď môžete ľuďom poradiť, pomôcť a oni sa k vám s radosťou zase vrátia.

Druhý zlom nastal, keď sme na vlastnej koži okúsili, čo znamená choroba - ale nie chrípka, či bežné nachladenie. A čo znamená, keď si vás lekári prehadzujú od jedného k druhému a nikto vám nevie pomôcť. Vtedy človek dosiahne svoje vlastné dno - ale v tých najtemnejších chvíľach je svetlo o to jasnejšie. Overili sme si na vlastnej koži, že strava vie veľa vecí zmeniť a s pomocou alternatívnej medicíny sme začali s liečbou. Zmenil sa nám životný štýl úplne od základov - začali sme sa na jedlo pozerať inak. Už to nebolo len o chutnom, nechutnom. Začala na význame naberať mantra, že jedlom si vieme tak uškodiť, ako aj polepšiť. A bola o to silnejšia, keďže sme už doma boli štyria. Malo to ale aj veľmi príjemný efekt, Peťo dal dole 10 kíl, Denča 15 :). 

 

Keď už Magduška s Johankou dosiahli škôlkársky vek (obe), čo bolo v roku 2018, rozhodli sme sa, že je čas na zmenu. Najprv prišiel nápad zmeniť značku - chceli sme niečo nové, niečo ľahko zapamätateľné, čo už nebude niesť v názve BIO, ale bude jasné, o čo ide. Tak vznikol pán Green. Koncom roka sme vymaľovali predajňu, poskladali regále, vynovili interiér, pridali sme detský kútik, lebo sami veľmi dobre vieme, čo je to nakupovať s malými deťmi - a vie to tiež každá jedna mamička, či otecko. Deti boli zatiaľ nadšené - a dokonca aj tie naše, aj keď sú to ich staré hračky :)

No a, samozrejme, eshop bol ďalší projekt, ktorý sme plnili viac ako rok a vlastne na ňom pracujeme stále ďalej. Chceli sme, aby bolo pre zákazníka hneď jednoduché nájsť to, čo hľadá. Môže si vybrať, či rieši - Zdravotný problém alebo Potravinovú intoleranciu (Životný štýl) alebo len hľadá produkt, ktorý obsahuje nejakú zložku - TO JE JEDEN KLIK a potom si už len vyberie, aký druh produktu chce - čaj, kapsule, olej, atď - DRUHÝ KLIK.

NÁŠ TIP - všímajte si podobné produkty, či súvisiaci tovar - tu sme schválne vyberali napr. pri olejoch oleje, ktoré sú svojimi zdravotnými účinkami podobné, či doslova identické 

Stále je veľa vecí, ktoré sa učíme, ale po rokoch fungovania, neustáleho vzdelávania sa v problematike stravovania sa, alternatívnej medicíny, ich vzťahu na ľudské zdravie a konverzácií so zákazníkmi vieme s určitosťou prehlásiť, že väčšinu zdravotných problémov vie človek vyriešiť pomocou stravy a životného štýlu. Produkty, ktoré predávame, sami konzumujeme ako my, tak aj naše deti - vyrastajú na rybom a rakytníkovom oleji :) Škôlkárske kašle a sople liečime pomocou tinktúr a olejov. Berieme to ako naše poslanie - poradiť ľuďom a pomôcť, pokiaľ je to v našich silách. Lebo sme si to sami vyskúšali a u nás to fungovalo.

 

 

 

  

  

Cookies používame, aby sa vám u nás dobre nakupovalo.