Abea

ABEA maličká lisovňa panenských olejov bola založená v roku 1889. Ide o najstaršiu lisovňu založenú v Grécku. Olivový olej sa v nej lisuje teda viac ako 130 rokov. V modernej histórii sa začali venovať aj spracovávaniu olív a výliskov z oleja na kozmetické účely. Dnes už vyrábajú mydlá, telové mlieka ale stále aj olej rôznych druhov.

Olivový olej je vyrábaný tradične bez rozpúšťadiel a podľa starých pravidiel lisovaním za studena.

Výroba je zosúladená s princípom zdravého poľnohospodárskeho postupu. To znamená aby pri lisovaní netrpela krajina, zvieratá a ani ľudia. Pri pestovaní olív sa dbá o trvalo udržateľný rozvoj.

Abea je značka ktorá ponúka špičkovú kvalitu olivového oleja. Abea vyrába čistý produkt tzv. Krétskej diéty , teda stredomorského spôsobu života. Nie nadarmo je Kréta jednou z oblastí kde sa ľudia dožívajú najvyššieho veku na planéte.

Olivový olej, ktorého neporovnateľná chuť a aróma sú vlastnými vlastnosťami pôdy, slnka a suchým podnebím ostrova Kréta. Samozrejme láskou krétskych obyvateľov k olivám a stromu, na dozreli.

11
1211112
   
 • panensky olivovy olej kretsky Novinka Kód: 849
  Olivový extra panenský olej Koroneiki - 750ml - Abea
  Skladom

  Extra panenský olivový olej z Kréty vyrobený tradične. Je bohatý na zdravé tuky - nenasýtené mastné kyseliny, ktoré znižujú cholesterol, optimalizujú krvný tlak a chránia kardiovaskulárny systém. Okrem týchto nenasýtených mastných kyselín obsahuje olivový olej veľké množstvo vitamínu E, ktorý je silným antioxidantom a spomaľuje starnutie. Ďalšie dôležité vitamíny obsiahnuté v olivovom oleji sú A, D a K. Obsahuje tiež polyfenoly, ktoré sú dôležité v boji proti vzniku rakovinových ochorení a posilňujú imunitný systém.

  Vyberajte si kvalitu extra panenských olivových olejov, kde ich kyslosť sa pohybuje do 0,8%. Vyššia kyslosť zmení celé chemické zloženie oleja. Tým výrazne sa mení aj jeho výživová hodnota pre telo.

  Je výborný na klasické dresingy ale aj na teplú kuchyňu. Olivový olej znesie 180 stupňov nemusíte sa báť že sa prepáli. Olivový je určite najčistejší a najlepší pre zdravie človeka. Má ideálny pomer mastných kyselín a obsahuje aj mnoho vitamínov.

   


  11,99 € / ks
     
  Značka: Abea

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Cookies používame, aby sa vám u nás dobre nakupovalo.