Knossos

Olivové mydlá a história spoločnosti Knossos sa začala písať v roku 1955 v malej horskej dedine. Kde inde ako na Kréte rodisku a pestovania najlepšieho olivového oleja, sa mohla zrodiť čistá kozmetika z pravého panenského olivového oleja. Olivové mydlá začal vyrábať Nikolas Brokos v maličkej výrobni v skromných podmienkach. livové mydlá od tej doby sa výrazne zmenili k lepsšiemu ako aj kvalita výroby.

Recept na výrobu mydla, ktorý ale vtedy vznikol sa zachoval dodnes. Olivové mydlá z Kréty z panenského olivového oleja sú dnes už vyvážané do celej Európy a ich kvalita stále rastie.

Knóssos alebo Knosos bolo stredisko minojskej civilizácie na severnom pobreží Kréty 5 km juhovýchodne od Herakleionu. Palác zaberal asi 10 000 m². Z mytológie je palác známy ako sídlo kráľa Minóa s povestným Minóovým labyrintom, v ktorom na orientáciu bolo treba Ariadninu niť.

1
2112
   
 • olivove mydlo Kód: 1139
  Olivové mydlo - 100g - Knossos
  Skladom

  Olivové mydlo je pre svoje jednoduché zloženie veľmi jemné a pre deti aj dospelých. Účinne môže pomôcť ľuďom trpiacim kožným problémom. Olivové mydlo pomáha aj na lupienky, psoriázu a ekzémy, kde premasťuje pokožku a zbytočne ju nevysušuje. Prírodné mydlá s olivovým olej účinne premasťujú pokožku práve vďaka vysokému obsahu olivového mydla. Kombinovaný účinok všetkých týchto zložiek spolu s olivovým olejom je zázrakom práve na detskú pokožku. Olivové mydlo je lepšie čím je staršie, výborne pení a neslizovatie. Olivové mydlo zreje po dobu minimálne 3 mesiacov aby malo požadovanú kvalitu.

   


  1,99 € / ks
     
  Značka: Knossos

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Cookies používame, aby sa vám u nás dobre nakupovalo.